Elena: ...o Zot i madh, cfare po ndodh ketu?!

Sara: Kush jane ata?!

Alisa: ...cfare duan nga ne?!

Arberi: "...bene perseri nje hyrje spektakolare..."

Sara: Kjo gje s'po me pelqen fare vajza!

Arberi: Ja tregoj une qejfin atyre mendjemedhenjve.

Denisi: Prit Arber, mos u shnderro!

Arberi: Cfare po thua? Pse?!

Denisi: Sepse ketu jane dhe vajzat apo e harrove?

Arberi: Po, harrova...por cfare dreqin do bejme?! Nese nuk shnderrohemi ata do na bejne copa...!

Blerimi: "Jemi ne nje situate vertete te keqe...sido qe te vendosni une jam me ju djema!"

Sara: Nuk e kuptoj cfare po kerkojne?! Ne jemi njerez te thjeshte...!

Alisa: Ata duhet te ishin diku tjeter, mbase jane kundershtaret e Te Perzgjedhurve por nuk dine ku t'i gjejne dhe duan te na torturojne neve!

Elena: Ti shikon shume filma shoqe...por edhe mund te qendroj ajo qe the!