Denisi: Tallu sa je ne kohe se kur te ndaloj do ngelesh me gisht ne goje...behu gati se po vij...

Arberi: Po te pres shoku...

Denisi: ...ta marrte dreqi, me iku...

Arberi: ...nje me zero per mua vella...

Blerimi: Cfare po ben Denis? Gjithmone une duhet ta ndaloj ate majmunin?

Arberi: Kete here s'do me ndalosh dot kusho...

Alisa: E pate se si e dribloi Denisin?

Elena: E dime shume mire qe Denisit nuk i pelqen shume futboli.

Alisa: Por duhet te mesoje te pakten sa te gjuaj topin...

Sara: Kaloi Denisin por nuk do ja dali te shenoj, do e ndaloj Blerimi.

Alisa: Nuk besoj. Arberi nuk eshte ndonje profesionist por e dime te gjitha qe luan me mire se Blerimi dhe Denisi.

Elena: Mire mire por prit te shohim cfare do ndodhi, mos fol para kohe...