Blerimi: Kush mund te jene ata? Zbuluat ndonje gje?

Moon: Per fat te keq jo shoku, sa di ti dime edhe ne.

Blerimi: Do e zbulojme, jam i sigurte qe ata do kthehen prape te na sfidojne...

Star: Sigurisht qe do kthehen...duhet te bejme syte kater duke filluar nga sot se armiqte tane u rikthyen dhe jam i sigurte qe do jene akoma me te forte se me pare.

Moon: Edhe ne jemi me te forte mos e harro, por gjithsesi kujdesi nuk eshte kurre i tepert.

Berimi: Pas kaq kohesh pushim, aventurat fillojne perseri...

Pas nje jave.

Denisi: Ku po shkon bukuroshe?

Elena: Po shkoj te Alisa per te marre nje liber. Pas tre ditesh fillon shkolla...cfare do beni neser mbasdite?

Denisi: Neser do shkojme te luajme futboll. Pse nuk vini dhe ju nje xhiro andej?

Elena: Do i them vajzave dhe te shohim...