Maksi: Me sa duket te paskan katandisur keq.

Iliri: E kam grisur vet mengen e xhupit, per t'i dhene provat djemave.

Maksi: Kemi ndonje te re interesante?

Iliri: U perballa me Ronin...kishte ndryshuar shume.

Besmiri: Po me djemte si shkoi? I lendove?

Iliri: Pa merak shoku, nuk i bera gje se erdhi kapiteni dhe i shpetoi.

Elvisi: E di qe ju duket sikur po ju perdorim por nuk eshte ashtu. Disa e kane marre si bekim kete gje dhe disa te tjere si mallkim...disa prej ushtareve vdiqen sepse e sforcuan veten shume, por me ju nuk do ndodhi kjo gje sepse trupi juaj eshte i persosur per kete gje dhe mbi te gjitha, ju nuk keni pse te sforcoheni.

Toni: Nese kjo gje me ben me te forte se gjithe te tjeret per mua nuk ka problem, e pranoj kete eksperiment.

Geri: Do me kishte pelqyer sikur t'me kishit pyetur por prap mire, tashme nuk mund ta kthejme me pas ate qe ka ndodhur!