Pas nje muaji

Danieli: Nuk e di si ndihesh ti vella por mua vazhdon me pervelon akoma krahu i majte.

Alvi: Ashtu jam edhe une, madje vazhdon te rritet ajo ndjesi!

Danieli: Kjo gje nuk me pelqen fare!

Alvi: Si thua sikur te shkojme te bejme nje vizite? Ne fakt duhet te kishim shkuar me kohe!

Danieli: Tani qe me kujtove, ajo doktoresha me tha se nese do kisha ndonje problem ta kontaktoja!

Alvi: Ke te drejte, ashtu me tha dhe mua!

Danieli: Atehere ketu ka dicka qe nuk shkon Alvi, duhet ta gjejme dhe te kuptojme se cfare po ndodh!

Elvisi: Gjerat po levizin dalengadale, se shpejti mund te shohim dicka te bukur...cfare ke Roni?

Roni: ...ndjej dicka te fuqishme qe po leviz!

Elvisi: Mendon se jane ata?

Roni: ...nuk e di, por do shkoj te kontrolloj se s'po me pelqen fare kjo gje...!