Alvi: Akoma s'me ka ikur nga mendja si i munde te gjashte ata majmunat. Sa do doja ta kisha pare ate skene.

Danieli: As une nuk e di Alvi...di vetem qe kur te pashe ashtu si te vdekur me iku truri.

Alvi: Domethene fuqine e more nga une, kam dhe une meritat e mija...

Danieli: Sigurisht qe nga ti e mora fuqine...por gjate kohes qe zihesha me ta, ndjeja krahun e majte sikur po me merrte flake...pikerisht ketu...

Alvi: ...mbase ngaqe te kane goditur me shkelma dhe ajo pjese te eshte vrare me shume!

Danieli: Nuk e di, nese do isha vrare me shume ketu normalisht do kisha dhe me shume dhimbje se vendet e tjera te trupin por nuk kam...

Xhoni: ...kjo eshte e pabesueshme, si mundi t'ja dilte i vetem me te gjashte ata!

Donaldi: E paimagjinueshme thuaj...cfare drqein do bejme tani?! Nese kthehemi perseri ne shkolle ata do na vrasin fare!

Xhoni: Ke te drejte...s'mund te shkojme ne shkolle deri sa gjerat te qetesohen...!